Kamera Sistemleri

Mekanların ve mekanların içersinde bulunan kişilerin güvenliklerini sağlayan güvenlik kameraları hemen hemen her yerde kullanılmakta. Güvenlik kameraları, kapalı devre mantığı ile tasarlandıkları için güvenlik hizmetini daha iyi bir şekilde sunmuş oluyorlar.
Kamera Sistemleri
Kamera Sistemleri

 

Analog Kamera Sistemleri

 

Analog kameralar; Dijital Kayıt Cihazı (DVR) ile bağlantısını sağlayacak koaksiyel kablo ve güç beslemesini sağlayacak enerji kablosu ile çalışan cihazlardır. Analog kameraların içerisinde imaj sensörü ve lens bulunur. Güç beslemesi aktifleştirildiğinde bu mekanizma çalışmaya başlar ve kamera saniyede ortalama 25 kare fotoğraf çeker. FPS ile belirtilen bu bilginin açılımı Frame Per Second yani saniye başına karedir. Çekilen bu kareler kablo ile dijital kayıt cihazına iletilir. Dijital kayıt cihazı bu görüntüleri dijital veriye dönüştürür ve belirlenen formatta sıkıştırarak (H264) görüntüleyip izleyebilmemizi ve hard diske kayıt etmemizi sağlar. Her bir kamera için kayıt cihazı ile bağlantısını sağlayacak kablo çekilmelidir. Kablonun kalitesi, mesafe ve çevresel etkenler görüntünün kalitesini etkiler. Dijital kayıt cihazı (DVR); 4lü, 8li, 16lı ve 32li olmak üzere bağlanılacak kamera sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Ip Kamera sistemleri

IP kameralar analog görüntü yakalar ancak Kamera içerisinde entegre işlemcisi ve gömülü işletim sistemi sayesinde  görüntü kameranın içinde dijital olarak dönüştürür. IP kamera sistemleri de analog bir sistem gibi, video sabit sürücülere kaydedilir, ancak video kameradan doğrudan bir IP akışı olduğundan, videonun nasıl ve nerede kaydedildiğine dair daha fazla esneklik sunar.  Kısaca görüntüleri dijital veriye çevirir. Ağ üzerinden yetkilendirilmiş olan kullanıcılara görüntüleri iletir.

 

ŞU YAZILARIMIZI DA OKUMAK İSTEYEBİLİRSİNİZ

GÜVENLİK KAMERALARI

BEBEK BAKICI KAMERA SİSTEMLERİ

IP KAMERA NEDİR?

 

 

[dt_sc_post_social_shareg post_id="23002" /]