isyeri-alarm-sistemleri-nelerdir

Son yıllarda artan suç oranlarına baktığımız zaman güvenlik konusu çok büyük bir sorun haline gelmiştir. Doğduğumuz andan itibaren insan doğasının temel iç güdülerinden olan güvende olma hissi gittikçe daha da önemli hale gelmektedir. Sevdiklerimizin, ailemizin ve kendimizin güvenliğini sağlamanın yanında ayrıca ev ya iş yerimizin, özel mülkiyetlerimizin de güvenliğini sağlamak gerekmektedir.

Bu saydıklarımız içinde önde gelen yerlerde biri de hiç şüphesiz iş yerlerimizdir. Çünkü hayatımızı devam ettirecek maddi kaynak iş yerlerimizdir. Normal olarak buranın korunması da elzemdir. İş yerlerini akşam kapatıldığında ya da hafta sonları gelinmediğinde akla sürekli acaba bir şey oldu mu gibi sorular gelmektedir. bu tür sorulardan ve güvenlik kaygılarından kurtulmak için yapılması gerekenlerden biri iş yerine güvenlik alarm sistemi taktırmaktır.

İş Yeri Alarm Sistemleri Nelerdir?

İş yeri alarm sistemleri de taktırma amaçlarına göre farklılık göstermektedir. İş yerlerine taktırılacak güvenlik alarm sistemleri şu şekilde sıralanabilir.

Yangın-Gaz Alarmı

İş yerlerine taktırılabilen alarm sistemleri içerisinde yer alan yangın-gaz alarmı sayesinde iş yerini yangın ve gaz kaçağı sonucu oluşabilecek olumsuz durumlar ya önlenebilecek ya da en zararla atlatılabilinecektir. 7 gün 24 saat boyunca gaz ve duman dedektörleriyle korunacak olan iş yeriniz güvende olacaktır. Duman ve gazı algılayan sensörler alarm durumuna geçecek ve ilgili birimlere gönderilen mesajlar sayesinde ilgili kolluk kuvvetleri iş yerinize gelip olaya müdahale edebilecek.

Hırsız Alarmı

İş yerlerine taktırılan hırsız alarm sistemleri 7 gün 24 saat boyunca açık durumunda olmaktadır. İş yerine izinsiz girildiği zaman alarm sistemi bunu algılar ve telefon onayı sayesinde mesaj doğrulanır. Onayın ardından ihbar gerekli destek birimlerine gönderilir. Alarm sistemi sayesinde giren hırsız hiçbir eylem yapamadan yakalanmış olur.

Panik Alarmı

İş yerlerine taktırılan panik alarmı da 7 gün 24 saat boyunca açık haldedir. Kendini tehdit altında hisseden kişi mevcut olan tuş takımı veya kumanda yardımıyla butonu devreye sokar ve mesaj alarm izleme merkezine gönderilir. Alarm izleme merkezi ise en yakın kolluk kuvvet birimini iş yerinize yönlendirir.

Tıbbi Alarm

İnsanların başına ne geleceğini ön görmesi imkansızdır. Ancak alınan önlemlerle birlikte gelen her türlü şey en az zararla atlatılabilir. İş yerine taktırılacak olan tıbbi alarm sistemi sayesinde kişi kendini tıbbi ya da ağır hasta olarak hissettiğinde acil butonuna basar ve alarm izleme merkezi en yakın hastanedeki ambulansı iş yerine yönlendirir. Tıbbi alarm sistemi 7 gün 24 saat boyunca açık olma özelliğine sahiptir.

[dt_sc_post_social_shareg post_id="10006" /]