Güvenlik Kamerasının Özellikleri

kamera-ozellikleri

Çekim alanındaki görüntüyü özel iletken aracılığıyla ekrana aktaran elektronik sistemlere güvenlik kamerası denir. Güvenlik kameraları artık hayatımızın her alanında karşımıza çıkan bir sistemdir. Evlerde, iş yerlerinde,caddelerde, sokaklarda, alışveriş merkezlerinde, hava limanlarında, otellerde, mağazalarda kısaca birçok yerde bulunan güvenlik kamerası sayesinde insanlar birçok sorunlarını halletmektedir.

Artan suç oranlarına baktığımızda can ve mal güvenliği için bulunmaz bir nimet olan bu sistemler sayesinde suça bulaşacak olan insan için caydırıcılık özelliği bulunmaktadır. En fazla zaman geçirilen evlerin ya da iş yerlerinin güvenliğini sağlamak için de kurulabilecek olan en iyi güvenlik kamerası yapılan iyi bir araştırma sayesinde bulunabilir.

Güvenlik Kamerasının Özellikleri Nelerdir?

Hırsız, gasp veya cinayet vakalarının çözümünde işe yarayacak olan güvenlik kamerasının özellikleri hakkında bilgi vermek gerekmektedir.

Taktırılacak olan sistemde güvenlik kamerası tavsiye olarak öncelikle görüntünün çok iyi olması gerekmektedir. Çözünürlüğü iyi olan bir güvenlik kamerası sayesinde olaylar net bir şekilde görülebilir. Ayrıca hareket algılama özelliğine sahip sistemler sayesinde de kendi görüş alanı içinde hareketi izlediğinde anında geri bildirim yollamalıdır.

Kameranın ses özelliğinin iyi olması gerekir. Çünkü hareketlerle birlikte uyumlu olan sesler sayesinde daha fazla bilgi edinilebilir. Bir kameranın görüş açısının da oldukça geniş olması gerekmektedir. Böylece hakim olacağınız alan daha fazla olmaktadır.

Hırsızlar ya da katiller genelde suç işleyecekleri zaman geceyi seçerler. Çünkü karanlık yerlerde tanınmaları zor olmaktadır. Gelişen teknolojiyle birlikte karanlık ortamlarda görüntü elde etmeye yarayan gece görüşlü kameralar geliştirilmiştir. Bu kameralar sayesinde 7 gün 24 saat boyunca çekim yapılabilir ve böylece suç işleyenlerin yakalanması olasılığı daha artabilir.

Güvenlik kameralarının devre dışı bırakılmasından çok az etkilenmesi isteniyorsa da Wifi yeteneği olan kameraların seçilmesi gerekir. Bu konu hakkında önemli bir diğer kriter ise maliyetidir. Güvenlik kamera fiyatlar da bütçenize uygun olmalıdır.

Daha fazla güvenlik kamera sistemleri hakkında bilgiye sahip olmak istiyorsanız ya da güvenlik kamerasının özelikleri hakkında daha fazla soru sormak istiyorsanız bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

[dt_sc_post_social_shareg post_id="10056" /]