Güvenlik Kamerası Nasıl İzlenir

GÜVENLİK KAMERASI NASIL İZLENİR?

Güvenlik Kamerası İzleme;

Teknolojik yenilikler kamera sistemlerini etkileyerek işlevsellik ve çeşitlilik konusunda gelişim sağlar. Bu gelişimler de bizlere güvenlik kamerası görüntülerini bilgisayar, telefon gibi cihazlarda daha etkili ve pratik bir şekilde deneyimleme olanağı sunar.

 

Dijital kayıt cihazı ve izlemek istediğiniz ekranı buluşturacak bir bağlantı kablosu yardımıyla güvenlik kamera görüntülerini bilgisayarınızdan veya televizyonunuzdan kontrol edebilirsiniz. Güvenlik kameralarından gelen görüntüler dijital kayıt cihazı (DVR) üzerinde işlenip harddiske kayıt edilir. Böylece bir monitör ya da uzaktan bağlantı ile bu görüntüleri anlık olarak izleyebilmenin yanısıra geçmiş kayıtları da görüntüleyebilirsiniz.

GÜVENLİK KAMERASI NASIL İZLENİR
GÜVENLİK KAMERASI NASIL İZLENİR

 

Kameraları Network İzleme?

Network özellikli görüntü kayıt cihazı (DVR) güvenlik kameralarından gelen görüntüleri kayıt ederken, internete bağlı bir network üzerinden yayın yapar. Uzaktan izleyebilmek için internetinizin hızı büyük önem taşır. Çünkü internet üzerinden ancak bu şekilde görüntü kalitesi yüksek ve kesintisiz olarak takip edebilirsiniz.

 

Güvenlik kameralarının internet üzerinden uzaktan izlenebilmesi için kamera izleme programıkullanılmalıdır. Bu programlar üretici firma tarafından yayınlanır. Görüntü kayıt cihazlarının network üzerinden yayınladığı görüntülere, bilgisayarınız veya telefonunuza yüklediğiniz kamera izleme programları ile güvenli bir şekilde bağlanabilirsiniz. Böylece istediğiniz yerden, mekana bağımlı olmadan güvenliğinizden emin olabilirsiniz.

 

 

 

 

[dt_sc_post_social_shareg post_id="22675" /]