alarm-sistemi

Son yıllarda toplum yapısının değişmesiyle birlikte insanlara olan güven azalmaktadır. Halbuki insanlar doğduğu andan itibaren hep güvende kalmak istemektedirler. Bu nedenle oturduğu evin ya da çalıştığı iş yerinin huzurlu olması gereklidir. Yaşanılan evin ya da iş yerinin güvenliğini sağlamak ya da istenmeyen olumsuz durumların önlenmesi amacıyla taktırılan güvenlik sistemleri mevcuttur.

Alarm Sistemi

Güvenlik sistemleri arasında en yaygın olarak kullanılan mekanizmalardan biri alarm sistemidir. Alarm sistemi nedir sorusuna cevap verecek olursak; birçok farklı olumsuz durumda güvenliği sağlama amacıyla caydırıcı ve koruyucu özellikleri bulunan cihazların tümüne denir.

Hırsızlık, gasp, soygun, haneye tecavüz, yangın, sağlık sorunu gibi istenmeyen durumlarda başka insanları yardıma çağırmaya yarayan çözüm paketi olma özelliği sayesinde yüksek koruma sağlayabilmektedir. Ayrıca kullanımı da çok kolaydır.

Olumsuz herhangi bir durumu algılama ve alarm verme özelliğine sahiptir. Siren, ışık ya da telefon bağlantısıyla gerekli yerlere bilgi verecek kapasitesi vardır.

Evde bir canlının hareket etmesi, cam kırılma sesinin çıkması ve açılmaması gereken bir kapının açılması durumunda bu hareketleri algılar ve sinyali gereken yerlere gönderir. Nereyi ve hangi bölümün korunacağına müşterinin kendisinin karar vereceği alarm sistemlerini kurma ve kapama işlemleri ise bir şifreyle ya da özel uzaktan kumanda ile gerçekleşir.

Kablolu ve kablosuz olmak üzere iki yapıya sahip olan alarm sistemleri kişinin ihtiyacına göre değişik bir biçimde projelendirilebilir. Ev ya da iş yeri konumuna göre, istek ve yaşam tarzına göre ya da tamamen kişiye özel seçilmiş elektronik parçaların birbirine bağlanarak kullanılması ve kontrol edilmesiyle oluşur.

Günlük, haftalık ve aylık raporlama alarm izleme ve kontrol merkezi üzerinden IOS, Android ya da Windows tabanlı akıllı telefonlara yüklenecek olan uygulamalarla yönetimi yapılabilir.

Alarm sistemleri sayesinde ev ya da iş yerinizde oluşabilecek olumsuz durumları önceden haber alabilir ve bu sayede ya önleyebilir ya da ortaya çıkan olumsuz durumun azaltılmasını sağlayabilirsiniz.

[dt_sc_post_social_shareg post_id="9966" /]