Seferihisar Güvenlik Kamera Sistemleri

Seferihisar Güvenlik Kamera Sistemleri

Kablolu bir güvenlik kamera sistemi kurmayı öğrenmeden önce, öncelikle her şeyin nasıl bağlandığını anlamanız gerekir. Seferihisar Güvenlik Kamera Sistemleri hizmetlerimizde ilk yaptığımız iş şüphesiz ki budur.

Hemen hemen her sistem bir dizi kameradan ve tüm sistemin yönetimi için kullanıcı arayüzü görevi gören ve kaydedilen tüm video görüntülerini saklayan bir DVR kutusundan oluşur.

Tüm kameralar, doğrudan analog kamera sistemleri için BNC kablosu veya dijital sistemler için ethernet kablosu kullanarak doğrudan DVR kutusuna bağlanır. Analog bir sisteminiz varsa, CCTV kablosunu atlamanızı ve Ethernet kabloları kullanmanıza olanak tanıyan baluns adı verilen özel adaptörleri almanızı şiddetle tavsiye ederiz.

kamera sistemleriKameralar doğrudan DVR kutusuna bağlandığı için, arka verandanıza bir kamera takarsanız ve DVR kutusu evinizde üst katta ise, bağlamak için kameranın kablosunu evin içinden geçirmeniz gerekir.

Oradan, DVR kutusu bir prize takılır ve ardından tüm sistemi yönetmek, tüm kameraların canlı görüntüsünü görmek ve geçmiş kayıtları incelemek için harici bir monitörü DVR kutusuna bağlarsınız. Çoğu sistemde fareyle birlikte gelir, ancak yanında bir klavye de önerilir.
Kablolu güvenlik kameraları kurmak söz konusu olduğunda, sadece herhangi bir yeri seçip monte etmek yeterli değildir. Kurulum kolaylığı açısından en mantıklı olanı düşünmelisiniz.

Örneğin, ön kapınızın yan tarafındaki dış duvara monte edilmiş bir kameranın üst köşede olması harika olurdu, ancak kabloyu kameradan DVR’a kadar nasıl yönlendireceğinizi düşünmeniz gerekir.

Bu yüzden bir dış duvara monte etmek yerine, belki de ön veranızın tavanına monte edin. Oradan, kabloyu verandanın kendi küçük çatı katından geçirip ardından ana tavan arasına geçirip, oradan istediğiniz yere götürün.

 gözcü güvenlik kamera sistemleriKamera Kurulumu

Kameralarınızı tam olarak nereye yerleştirdiğinize bağlı olarak, kullandıklarımdan farklı araçlara ihtiyacınız olabilir. Örneğin, sadece tahta, alçıpan ve alüminyumdan delik açıyorum, bu nedenle düzenli bir matkap ve bazı temel matkap uçları iyi çalışacaktır. Bununla birlikte, tuğla veya başka bir duvarda delik delmek zorunda kalırsanız , bazı duvar delici uçları olan bir çekiçli delici kullanmak isteyebilirsiniz .

Her durumda, kamera kablosunun içinden geçeceği bir deliğin yanı sıra, kameranın montaj vidalarının gireceği delikleri işaretleyerek başlayın. Gözcü Güvenlik Kamera Sistemleri tüm işlerini sizlerin fikirlerini alarak gerçekleştirmekedir. Seferihisar bu konuda hizmetlerimizi genişletmiş olduğumuz ilçeler arasında yer almaktadır.