Kiraz Güvenlik Kamera Sistemleri

Kiraz Güvenlik Kamera Sistemleri

Herhangi bir güvenlik sisteminin en temel tanımı isminde bulunur. Kelimenin tam anlamıyla, bir şey bir arada çalışan bileşenler ve cihazlar sistemi aracılığıyla bir şeyin güvence altına alındığı bir yöntem veya yöntemdir. Kiraz Güvenlik Kamera Sistemleri hizmetlerine önem veren bir ilçedir.

Bu durumda, hırsızlara ve diğer potansiyel ev davetsiz misafirlere karşı korumak için merkezi bir kontrol paneli ile birlikte çalışan entegre elektronik cihazların ağı olan ev güvenlik sistemlerinden bahsediyoruz.

Tipik bir ev güvenlik kamera ve alarm sistemi şunları içerir:

  • Bir ev güvenlik sisteminin ana denetleyicisi olan bir kontrol paneli
  • Kapı ve pencere sensörleri
  • İç ve dış mekanlarda hareket sensörleri
  • Kablolu veya kablosuz güvenlik kameraları
  • Yüksek desibel harici siren

kamera sistemleriBir güvenlik sistemi nasıl çalışır?

Ev güvenlik sistemleri, giriş noktalarının evde bir yere uygun monte edilmiş bir kontrol paneli veya kumanda merkezi ile iletişim kuran sensörler ile bir eve güvenli hale getirilmesi konsepti üzerinde çalışır.

Sensörler tipik olarak bir eve açılan ve özellikle kolayca açılabilen pencerelerin yanı sıra, özellikle yer seviyesindeki pencereleri açabilen kapılara yerleştirilir. Evlerin içindeki açık alanlar, hareket sensörleri ile güvence altına alınabilir.

Kontrol Paneli: Kontrol paneli, güvenlik sistemlerini hareketlendiren ve devreden çıkaran, kurulu her bir bileşenle iletişim kuran, bir güvenlik bölgesi ihlal edildiğinde alarmı veren ve bir alarm izleme şirketi ile iletişim kuran paneldir.

blankGenellikle kolay programlama ve etkileşim için bir dokunmatik yüzeye sahiptirler, sistemi devreye sokmak ve devreden çıkarmak için şifrelerin girildiği, sesli komutlar üzerinde çalışabileceği ve anahtarlık adı verilen kablosuz uzaktan kumandalarla çalışmak üzere programlanabileceği yerdir.

Kapı ve Pencere Sensörleri: Kapı ve pencere sensörleri birbirine bitişik monte edilmiş iki parçadan oluşur. Cihazın bir kısmı kapıya veya pencereye, diğeri kapı çerçevesine veya pencere eşiğine monte edilmiştir. Bir kapı veya pencere kapatıldığında, sensörün iki kısmı bir araya gelerek bir güvenlik devresi oluşturur.

Güvenlik sistemi kontrol panelinde devreye alındığında, bu sensörler, giriş noktasının güvenli olduğunu bildirerek onunla iletişim kurar. İzlenen bir kapı veya pencerenin aniden açılması durumunda, güvenlik devresi kesilir ve kontrol paneli bunu güvenli bir bölgenin ihlali olarak yorumlayıp yüksek desibelli harici siren sesli uyarı ikazı vermeye başlar ve çevredekileri uyarır.