Görüntülü Diafon Sistemleri

Görüntülü Diafon Sistemleri

 

Diafon sistemi eskiden beridir her apartman girişinde bulunan, kapı zillerini çalan bir sistemdi. İlk başlarda kapı zilleri diafonsuz olmaktaydı. Şimdi sesli ve görüntülü diafon sistemleri yapıldı. Teknolojinin hızı her geçen gün artarken yenilikler bizlerin hayatlarımızı kolaylaştırmaktadır.

Görüntülü diafon sistemleri diğer diafon sistemlerinin aksine sadece zil değil ayrıca karşıda ki kişinin görüntüsünü, video şeklinde size sunmaktadır. Akıllı telefonlar ve bilgisayarlar üzerinden görüntülü konuşma devri artık diafon sistemine de geçmiştir. Bu sayede kapı zilini kim çaldı, gerçekten “ben” diyen kişi sizin tanıdığınız mı gibi soruların cevaplarını size göstermektedir.

Görüntülü diafon sistemleri genellikle;

  • Apartmanlar
  • İş Merkezleri
  • Alışveriş Merkezleri (Personeller arası)
  • Evlerde
  • Hastaneler gibi daha birçok yerde kullanışlı olduğu için kullanılmaktadır.

blank

Görüntülü Diafon Sistemleri Avantajları Nelerdir?

Özellikle yeni yapılacak olan bina projelerinde yer alan görüntülü diafon sistemleri, şu an birçok apartman ve iş yerlerinde kullanılmaktadır. Güvenlik açısından da avantajlı olan bu sistem, sizi olası birçok kötü şartlardan ve kişilerden korur. Kim olduğunu gördüğünüz zaman tanımıyorsanız görerek ne olduğunu anlayabilirsiniz.

Bilhassa kendisini polis olarak tanıtıp apartmanlara giren kişilerde artık bu sistem sayesinde yapamayacak ve ev sakinleri korunacaktır. Eğer ısrarla polis olduğunu iddia ediyor ise kameraya kimliğini göstermesini isteyebilirsiniz. Bu sayede birçok önlemi görüntülü diafon sistemleri sayesinde alabilir ve kendinizi daha emniyetli bir şekilde hissedebilirsiniz.

blank

 

Genel olarak ekran boyutları 2.5 inç ve 7 inç arasında değişmektedir. Ayrıca görüntülü diafon sistemleri ekran boyut ve kalitesine göre de farklılık gösterebilir. Kimisi renksiz sadece siyah beyaz  ekran gösterirken kimisi kaliteli Renkli HD şeklinde gösterir. Kimisi ses sorunu çıkartabilirken kimisi ise sanki yanınızdaymış gibi kaliteli sunabilmektedir. Bu yüzden alacağınız ürünlerin kalitesi de çok büyük önem taşımaktadır.

Görüntülü diafon sistemleri ile sadece çalan zillere karşılık cevap değil ayrıca daire içinde komşularla da görüşebilirsiniz. Ayrıca bazı kaliteli diafon sistemleri sizlere bina içerisinde ki kameraları da görüntü olarak sunabilir ve neler olduğunu sadece oturarak takip edebilirsiniz. Görüntülü bu sistemler sayesinde hayatımız sadece kolaylaşmıyor, ayrıca daha güvenli hale gelmektedir.