İzmir Kamera Sistemleri

Kamera sistemleri güvenlik amacıyla kullanılan en önemli sistemlerdir. En önemli özelliği caydırıcılık sağlamasıdır.Evlerde,İşyerlerinde, ofislerde, depolarda, otoparklarda, fabrikalarda, çiftliklerde vb. yerlerde kullanılmaktadır. Bu sistemler ile her an başınıza gelebilecek olumsuz olaylara karşılık tedbir almış olacaksınız. Bu sistemler ayrıca denetleme görevi de görmektedir.

İzmir  güvenlik kamera sistemleri hizmeti sunan firmamız bu tip sistemlerin tedariki, montajı ve satış sonrası bakımını yapmaktadır. Bu tip güvenlik kamera sistemleri hayatımızda önemli bir yer almıştır. Nedeni ise kentlerdeki yoğunluğun artmasıyla paralel olarak güvenlik ihtiyacının da artmış olmasıdır. Mesela apartman girişine kurulacak sistemle apartmana giren ve çıkanların kontrolü, denetimi sağlanıp tehlikeler bu sistemlerle önlenir. Böylelikle kötü niyetli insanlar için caydırıcılık sağlanmış olacaktır.

Ayrıca işyerlerinde sıklıkla tercih edilen sistemler ile olumsuz durumların önüne geçmek için tedbir alınır.

Özellikle iş güvenliğiyle ilgili şu soruları sorabiliriz:

-Çalışanlar tarafından gerçekleşecek hırsızlığı mı önlemek istiyorsunuz?

-Çalışanların takibini mi yapmayı istiyorsunuz?

-Mekandaki eşyaları mı korumayı amaçlıyorsunuz?

-İşletmenizi çalışma saatlerinde ve çalışma saatleri dışında kontrol etmek mi istiyorsunuz?

-Kaç kamera dahil etmek istiyorsunuz?

-Bu iş için ayıracağınız bütçe ne kadar?

Bu sorular ve benzeri bir kaç soru için verilecek cevaplar ile ne çeşit bir kamera sistemi sizin için ideal olacaktır bunları belirlemek için önemlidir. Bu soruları cevaplayarak kamera sistemi seçiminde kolaylık sağlayacaksınız. Şimdi ne tip kamera çeşitleri var bunları görelim.

Gece Görüşlü Kameralar

Gece görüşlü kamera kızılötesi ışınları kullanıp karanlık ortamda net bir görüntü elde edilmesini sağlar. Işığın olmadığı ortamda da bünyesindeki kızılötesi ışıklarla görüntü çekebilmektedir.

Dome Kameralar

Dome kamera İngilizce’den kubbe kamera olarak tercüme edilir. Bu ismi kubbeye benzeyen fanus gibi olan şeklinden alır. Bu kameralar plastik bir fanus içerisinde olduğundan dışarıdan bir müdahale ile yönü ve bakışının değiştirilmesi zordur. Çok şık tasarımıyla ofiste, mağazada bir çeşit aksesuar gibi duracaktır. Ekonomik olan caydırıcılığı yüksek bir kamera çeşididir,dome kamera gereken alanı görebilecek şekilde tavana ya da duvara monte edilir.

Speed Dome Kameralar

Bu kameralar genellikle kaliteli bir görüş açısı için tavana monte edilir. Tüm bölgeyi yalnızca bir kamerayla herhangi bir görünmeyen alan kalamayacak şekilde izlemeyi sağlar. Bu tip kameralar hareket halindeki hedefleri otomatik olarak izlemektedir, yakınlaştırma yapmaktadır. En ileri seviyede olan bu cihazların diğer bir adı Mobese Kamerası dır.

DVR Kayıt Cihazı

Bu cihazlar kameralardan alınan görüntüyü kaydedebilen güvenlik kamera sistemleri  Kayıt cihazı olarak piyasada adından söz ettirmiş cihazlardır. Görüntü ve ses kaydına ek olarak uzaktan izleyebilme, yedek alabilme, kayıtları oynatma özelliği bulunmaktadır.

Gerçek zamanlı kayıt yapabilen bu cihazlar kaydetme, geri izleme gibi özelliklere sahiptir. Sabit disk aracılığıyla uzun zaman kayıt alınabilmektedir.

Firmamız Gözcü Güvenlik Sistemleri olarak Siz Değerli Müşterilerimize en doğru ürünleri en uygun fiyatlarla seçilebilmesi için Tecrübeli Uzman Kadrosuyla Sizlere profesyonel hizmet vermektedir.

İzmir Kamera Sistemleri

“SİZDE GÜVENLİK KAMERA SİSTEMİ TAKTIRIN GELECEĞE GÜVENLE BAKIN”

[dt_sc_post_social_shareg post_id="11928" /]