IP Kamera Sistemleri

İp Kamera Sistemleri

 

Yıllar geçtikçe gelişen teknoloji, insanlara kolaylık sunmaya devam ediyor. Bunlara en güzel örneklerden birisi de kamera sistemleridir. 1852’de ilk kameranın icadından sonra gelişen teknoloji, gün geçtikçe gelişmeye devam etti. Bu da günümüze kadar uzanmasına ve gelişmesine sebep oldu. Gelişen bu kamera sistemleri, insanların güvenliği açısından da önemli bir yer taşıdığı için güvenlik kamera sistemleri icat edildi.

 

Peki, İp Kamera Sistemleri Ne İşimize Yarar?

İp kamera sistemleri insanların güvenliği için çok büyük önem taşımaktadır. Bilhassa büyük ev ve villalar, değerli eşyaların olduğu diğer evler, alışveriş merkezleri, iş yerleri ve ofis merkezleri gibi çeşitli yerlerde kullanılması gereken bir sistemdir. 7 gün 24 saat orada olamayacağımız için bizim yerimize göz olabilecek güvenlik kameraları bulunur.

Bizler de teknolojinin bize verdiği nimetleri kullanarak akıllı telefonlardan istediğimiz yerden takip edebileceğiz. Olası bir durum yaşandığı zaman hemen polise haber verebiliriz. Zamanında yetişemeseler de ip kamera sistemleri kayıt altına aldığı için suçluyu kısa zamanda bulabilecekler. Güvenlik açısından büyük önem taşıyan ip kamera sistemleri, sizlerin daha rahat uyumanızı ve yaşamanızı sağlayacaktır.

blank

 

 

Neden İp Kamera Sistemi Taktırmalıyım?

Bu sorunun cevabı aslında sorunun içinde de gizlidir. İp kamera sistemi neden takılır? Tabi ki güvenlik için. Değerli eşyalar, dokümanlar ve sizin daha rahat yaşamanız için ip güvenlik kamera sistemleri icat edildi. Eğer kendinizi rahat hissetmiyor, değerli eşyalarınız için endişeleniyor, iş yerlerinizi uzaktan takip edip görmek istiyorsanız siz de ip güvenlik kameraları taktırmalısınız.

İp güvenlik kamera sistemleri 7 gün 24 saat çalışarak son 30 günlük kaydı alırlar. Dilerseniz otomatik olarak kayıtlar silinmeden bir yere kaydedebilirsiniz. Kamera sistemlerinde kullanılan genel kamera çeşitleri de fazladır.

  • İp Gece Görüşlü Kamera Sistemleri
  • İp Dome Kameralar
  • İp Box Kameralar
  • Kablosuz IP Kameralar
  • PTZ Zoomlu İp Kamera çeşitleri bulunmaktadır.

Her birisinin ayrı özelliği ve kaliteli ip kamera sistemleri olduğu gibi bazıları iç ve dış mekânlarda kullanılırken, bazıları ise sadece iç mekânlarda kullanıma uygundur. Sebebi ise dış mekânlarda kolaylıkla zarar görülebilir olmalıdır. Yağmur gibi sorunlar olmaması için bu tarz ip güvenlik kamera sistemleri de kutu içinde muhafaza edilmektedir. Siz de daha güvenli bir yaşam için ip güvenlik kamera sistemleri taktırmalısınız.