GÜVENLİK KAMERASI NASIL KURULUR?

GÜVENLİK KAMERASI NASIL KURULUR?

 

 Güvenlik Kamera Sistemi Kurulumu:

 

Güvenliği sağlama konusunda en etkili yöntemlerden biri hiç kuşkusuz güvenlik kamera sistemleridir. Bu sistemin projelendirme kısmından sistemi devreye almaya kadar bütün aşamaları ayrı ayrı büyük öneme sahiptir ve birbirlerini tamamlar.

 

Güvenlik kamera sisteminin montajına başlamadan önce projelendirme aşamasında kameraların kurulacağı fiziki şartlara en uygun yerler belirlenmelidir. Bu aşamadan sonra dijital kayıt cihazının (DVR) koyulacağı nokta belirlenmelidir. Bu yerin, görüntüleri alacağımız monitöre yakınlığı ve kablolama açısından uygunluğu önem arz etmektedir.

 

Güvenlik Kamerası Nasıl Kurulur?
Güvenlik Kamerası Nasıl Kurulur?

 

Görüntü kayıt cihazının konulacağı yer hazırlandıktan sonra her bir kamera ile cihazı birbirine bağlayacak kablolama işlemi yapılmaktadır. Kabloların hem kameralar ile hem de DVR ile uç bağlantıları gerçekleştirildikten sonra görüntü iletimi yapılabilmektedir.

 

DVR cihazına istenilen kapasitede harddisk takılıp depolama ve kayıt için gerekli alan yaratılmalıdır. Gerek DVR cihazının gerek kameraların enerji beslemeleri sağlandıktan sonra DVR cihazı HDML kablo bağlantısıyla bir monitöre bağlanmalı ve cihaz ile monitör görüntü bağlantısı gerçekleştikten sonra DVRye özel yazılım programının kurulum aşaması gerçekleştirilmelidir.

 

 

 

[dt_sc_post_social_shareg post_id="22686" /]