ANALOG KAMERA NEDİR?

 

Analog kameralar; Dijital Kayıt Cihazı (DVR) ile bağlantısını sağlayacak koaksiyel kablo ve güç beslemesini sağlayacak enerji kablosu ile çalışan cihazlardır.
Analog kameraların içerisinde imaj sensörü ve lens bulunur. Güç beslemesi aktifleştirildiğinde bu mekanizma çalışmaya başlar ve kamera saniyede ortalama 25 kare fotoğraf çeker. FPS ile belirtilen bu bilginin açılımı Frame Per Second yani saniye başına karedir. Çekilen bu kareler kablo ile dijital kayıt cihazına iletilir. Dijital kayıt cihazı bu görüntüleri dijital veriye dönüştürür ve belirlenen formatta sıkıştırarak (H264) görüntüleyip izleyebilmemizi ve hard diske kayıt etmemizi sağlar.
Her bir kamera için kayıt cihazı ile bağlantısını sağlayacak kablo çekilmelidir. Kablonun kalitesi, mesafe ve çevresel etkenler görüntünün kalitesini etkiler. Dijital kayıt cihazı (DVR); 4lü, 8li, 16lı ve 32li olmak üzere bağlanılacak kamera sayısına göre değişiklik göstermektedir.
Analog Kamera Nedir
Analog Kamera Nedir?

ANALOG KAMERA UZAKTAN İZLEME

Analog sistemlerde Dijital Kayıt Cihazı (DVR) TCP-IP desteklediği için İnternet ve cep telefonundan güvenlik kamerası kayıtları izlemek mümkündür. Apple Store, Google Play gibi mağazalardan indirebileceğiniz Android ve Ios uyumlu kamera izleme programları sayesinde, evinizdeki ya da işyerinizdeki kameraları canlı olarak takip edebilirsiniz.

 

DİĞER YAZILARIMIZA DA GÖZ ATMAK İSTEYEBİLİRSİNİZ

GÜVENLİK SİSTEMLERİ NELERDİR?

GECE GÖRÜŞLÜ KAMERALAR

Ev Kamera Sistemleri

 

 

[dt_sc_post_social_shareg post_id="22816" /]